Navigace

Obsah

Nabídka služeb

 

 

Zprávy

Ochranné roušky

Obec Kuřimské Jestřabí děkuje všem ženám, dobrovolníkům a společnostem, které se podílí na dodávce materiálu a na šití ochranných roušek pro své blízké ,spoluobčany a všem,kdo v této době potřebují pomoci.
Ochranné roušky jsou ušité i na Obecním úřadě, proto kdo potřebuje, kontaktujte na tel. starosty obce 724 484 757, nebo místostarosty obce tel.607 138 897 a rouška vám bude poskytnuta.

Děkujeme za spolupráci!!! celý text

ostatní | 20. 3. 2020 | Autor: Správce Webu

Informace k nakládání s odpadem v době epidemie od SZÚ a MŽP

Dovolujeme si doporučit vaší pozornosti stanovisko Státního zdravotního ústavu k nakládání s odpadem v době epidemie COVID-19 a sdělení MŽP k nakládání s ochrannými rouškami. Pro obce i odpadové firmy je důležité především, že domácnosti v karanténě (nebo domácnosti s potvrzeným onemocněním COVID-19) by měly svůj veškerý odpad (včetně použitých roušek a kapesníků) ukládat do pytlů a zavázané pytle odkládat výhradně do směsného komunálního odpadu, případně na místo, které určí obec. V tomto smyslu by měli být občané obce informováni.
Pro domácnosti, které nejsou v karanténě nebo nejsou přímo infekční se nic, ani v třídění odpadů, nemění. celý text

ostatní | 20. 3. 2020 | Autor: Správce Webu

Pomoc osamělým seniorům

Vážená paní starostko/vážený pane starosto,

nabízíme Vám pomoc pro Vaše občany v seniorském věku v souvislosti s karanténou a rizikem nákazy koronavirem. Ve spolupráci s Vaší obcí bychom mohli Vašim seniorům bezplatně pomoci se zajištěním nákupů nebo vyzvednutím a doručením léků.
V příloze Vám zasílám letáček s kontaktem na kolegyni p. Rémanovou, která bude koordinovat naše pracovníky a v případě velkého zájmu i dobrovolníky.
Osaměle žijící senioři často nemají přístup na internet, proto bychom je rádi oslovili Vašim prostřednictvím s nabídkou pomoci (pokud máte kontakty tak nejlépe telefonicky, aby se minimalizovaly návštěvy).
Kontaktujte mne prosím, pokud o spolupráci máte zájem. Dohodli bychom se na pravidlech služby - předávání informací o potřebných lidech (telefonicky p. Rémanové na číslo v příloze od 8 do 10 hodin nebo e-mailem), frekvence a nastavení nákupů, úhrady za nákupy atd.

Vaši občané, kteří potřebují poradit nebo uklidnit v této složité situaci, se mohou telefonicky obracet na Linku důvěry Oblastní charity Blansko
https://blansko.charita.cz/co-delame/jsem-v-krizi/linka-duvery/?fbclid=IwAR1MnUcfZBc1MaihB5XjX8QWBxGpamHqldiZB7ytoI_Su83-6BmX9QcgMds

S pozdravem a přáním pevného zdraví

Ing. Jaroslava Klapalová
ředitelka

Oblastní charita Tišnov
se sídlem Ráboňova 116, 666 01 Tišnov
kancelář Tyršova 391, Tišnov
mobil: 731 136 197

jaroslava.klapalova@tisnov.charita.cz
www.tisnov.charita.cz celý text

ostatní | 20. 3. 2020 | Autor: Správce Webu

Aplikace " V obraze"

Vážení spoluobčané,

aby bylo možné Vám co nejrychleji předat informace a to nejen v této nelehké době, nechali jsme instalovat službu „V OBRAZE“, která po instalaci do Vašeho „chytrého“ mobilního telefonu, či tabletu propojí webové stránky obce a Váš mobilní telefon. Je to jeden z dalších způsobů, jak k Vám dostat co nejrychleji aktuální informace.


Postup instalace:
Vyberte v aplikacích Obchod Play pro systém Android, nebo App Store pro telefony iPhone aplikaci „V obraze“.


Tu nainstalujte do svého zařízení.

Po-té již otevřete aplikaci a vyhledejte obec Kuřimské Jestřabí

… a máte hotovo.

Upozorňujeme, že pokud nevlastníte „chytrý“ mobilní telefon, nevadí. Nadále budou posílány SMS v případě nutných hlášení a upozornění.
celý text

ostatní | 19. 3. 2020 | Autor: Správce Webu

Vyhněte se pokutám, nečekejte a nechte si udělat „technickou“ svého kotle na pevná paliva.

Majitelé většiny kotlů na tuhá paliva napojených na teplovodní soustavu ústředního vytápění domu mají podle platného zákona o ochraně ovzduší od roku 2012 novou povinnost, kterou musí splnit do konce letošního roku. Do konce roku musí každý spalovací zdroj na tuhá paliva o příkonu 10–300 kW napojený na radiátory projít kontrolou technického stavu a provozu (revizí). Od 1. ledna 2017 si totiž může úřad vaší obce s rozšířenou působností vyžádat potvrzení o revizi. V případě nedodržení povinnosti čeká domácnosti postih až do výše 20 tisíc korun. Nejpozději za dva roky je nutné revizi kotle pravidelně zopakovat. celý text

ostatní | 6. 2. 2017 | Autor: Správce Webu